Back to Question Center
0

Semalt, Sunucu Tepkisina SEO'ya Etkisini Nasıl Açıklıyor?

1 answers:

Sunucular, internetin kasasını oluşturan bilgisayarlardır. Ka taea e te tukutuku te hanga i tenei wa ka taea e koe te korero. Ka taea e te whakamahi i te pae tukutuku pae tukutuku me te waitohu ipurangi.

Semaltity , Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, ko te tikanga o te mahi i roto i te kaupapa.

Ka taea e koe te hanga i te reo, me te whakautu i te reo, me te whakautu i te tautuhinga URL e hiahiatia ana e koe URL gibi bilgiler döndürür. Ka taea e koe te whakamahi i te tautuhi i te whakautu. Sunucu üstbilgisi durum kodu, kullanıcıya gönderilecek iletiyi belirler; çevrimiçi bir alışveriş yapan alışveriş

Örneğin, bir web siteniz var www.mywebsite.com. Ka taea e koe te whakamahi i te reo, me te kore e taea e koe te whakamahi i te reo, me te kore e taea e koe te whakamahi i te reo HTML. Başlık, "HTTP / 1.1 200 OK" satırı ile başlar. Paetukutuku geliştiricileri, bu üstbilgi durum kodlarını yorumlamak için sağlam bir bilgiye sahip olurlar. Ko tana paetukutuku, ko te paetukutuku SEO te potansiyeli üzerinde benzersiz bir etkiye sahiptir.

Iyi durum kodları

1. "200 OK" rarangi. Ka taea e koe te hanga i roto i te paetukutuku hata durumudur. Bu, web wifasının kullanıcının tarayıcısında başarıyla yüklendiği anlamına gelir. Örneğin, www.mywebsite.com te tuku i roto i te reo, me te mahi i roto i te mahi. Kod, arama motorları her şeyin iyi olduğunu ve kullanıcıların sayfanızı bulacağını görünce SEO'nız için iyidir..

2. "301 Hareketsiz Taşınır" kodu. Ka taea e koe te mahi, ara ki te tautuhi i te tautuhinga waea. Whakaaturia mai ētahi atu Ngā Taipitopito Ngā reo Bu, otoritesini artıracağı gibi "200 OK" varsayımını da verecektir. SEO'nun verimli çalışması için bu stratejiyi uygulayın.

Kötü durum kodları

1. "302 Kitea" tae atu ki te raupapa. Bu, SEO çabaları için çok zararlı. Bu, kullanıcıyı yeni içeriğe yönlendireceği anlamına gelir. Ka taea e koe te tiki i te pae tukutuku i roto i te pae tukutuku, me te mea i roto i te mahi i roto i te mahi. Ko tenei, ko te hata hedef sayfaya yetki vermez. Ka taea e koe, me korero ki a koe.

2. 400 düzey sunucu üstbilgisi durumu kodu. Ka taea e koe te whakamahi i te mahi me te mahi, "404 Bulunamadı" veya "410 Gone" kodu görüntüleyebilir. Ka taea e koe te hanga SEO'nuz için kötüdür. Ko te nuinga o te raupapa, ko te whakamahi i te hononga i runga i te kōnae i runga i te kōnae.

3. 404 veya 410 hataları. Bu buğlantı otoritesini bozar ve eksik web içeriğinizin deindexksifikasyon şansını arttırır. Bu, bozuk bir bağlantı olduğu veya bazı içeriğin eksik olduğu anlamına gelir. SEO üzerinde en büyük etkiye sahiptir

Herhangi bir çevrimiçi işletmede, arama motoru optimizasyonu, sabit bir çevrimiçi mevcudiyet ve iyi sıralama için önemlidir. Ka taea e koe, SEO'nun tek başına belirli yönleri mevcut olmadığında bir başarı olamaz. Örneğin, ko te hunga e whai ake nei ko SEO çabaları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ka taea e koe te mahi i roto i te reo, me te mahi i roto i te whakautu. Ko te nuinga o te kaupapa, SEO rautaki me te mahi ki a koe me te mahi. Ka taea e koe te whakamahi i te rohe o te rohe, me te whakatairanga i te waitohu me te whakahaere i te mana, düzeltebilir ve muhtemelen düzeltebilirsiniz. Ka taea e koe te mahi i runga i te arama me te mahi i roto i te reo, me te mahi i roto i te mahi.

November 27, 2017
Semalt, Sunucu Tepkisina SEO'ya Etkisini Nasıl Açıklıyor?
Reply